SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 5031136
nr 503 1136
Bestick
silver, 1800-tal, 4 + 1, snäckan + 4 st. dessertskedar, Gammal Fransk
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
måndag 14 januari 2008
kl 17:55:26
600 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver